informujte sa 0905 334 432

Ing. Anežka Križková, konateľ

Vítam Vás na našej webovej stránke, ktorú sme zhotovili za finančnej podpory Nitrianskeho samosprávneho kraja. Touto cestou sa zároveň chcem tejto inštitúcii poďakovať.

Naše zariadenie bolo vybudované v roku 1964 až 1967 ako rekreačné zariadenie a tábor pre Pekárne Nitra. Preto aj v tejto dobe ešte veľa ľudí spomenie areál ako bývalé Pekárne, bývalý pioniersky tábor pekární. Po revolúcii v roku 1989 prešiel areál niekoľkými prenájmami a nakoniec bol odpredaný. 

Areál , budovy i pozemok bol zanedbaný, budovy rozkradnuté, zdevastované. Začali sme od drobna s opravami, každé utŕžené peniaze sme hneď vložili späť do areálu. Kto si pamätá stav v roku 2001 a roku 2016 určite spozná zmenu, a to k lepšiemu. 

V roku 2011 sme zorganizovali nádherné podujatie - sochárske sympózium. Umelci z dreva vystrúhali, vytesali nádherné sochy, ktoré zdobia náš areál. Žiaľ v tomto roku, tri mesiace po sympóziu, nás aj navždy opustil Juraj Maslienka, manžel, otec a zanechal mňa i našich synov starať sa o úžasný kusok zeme. Sochy stále pripomínajú Juráškovu pamiatku.

Trošku som chcela zvedavcom predstaviť naše začiatky pod Gýmešom. Bolo to ťažké putovanie, ale myslím, že kto nás príde pozrieť, poteší sa pohľadom na krásnu prírodu, oddýchne si v borovicovom lesíku, ktorý nás obklopuje, načerpá novú energiu z prechádzky po okolí, alebo len jednoduchou opekačkou, grilovačkou či varením gulášu. Môžete u nás pohladkať koníky, povoziť sa na nich, môžete k nám poslať dieťa do detského tábora, do školy v prírode, alebo na školský výlet.

Nech sa páči, príďte, ste vítaní.